Pożyczki krótkoterminowe - do 60 dni na spłatę.

Chcę pożyczyć:
100 zł 6000 zł
Pożyczkę zwrócę w: dni
1 dzień 60 dni
FILTRY
Wiek pożyczkobiorcy: lat
17 lat 80 lat

Pożyczanie online – jakie zagrożenia czekają na nas w sieci?

Pożyczanie online – jakie zagrożenia czekają na nas w sieci?

Na co warto zwrócić uwagę podczas wnioskowania o pożyczkę przez internet?

Jeszcze do nie dawna pożyczki online nie stanowiły tak wielkiej alternatywy dla innych form pożyczania pieniędzy. Aktualnie w internecie nie szukając długo, natkniemy się na dużą ilość stron, na których znajdziemy oferty zaczerpnięcia tak zwanej chwilówki całościowo online. Jeżeli będzie to nasze pierwsze zetknięcie się z ofertą danej strony, trzeba będzie wypełnić formularz rejestracyjny, uzupełniając w nim nasze dane a także zaznaczając interesującą nas kwotę oraz interesujący nas czas zwrotu wybranej kwoty. W przypadku pozytywnego przejścia procesu weryfikacyjnego, po otrzymaniu pożyczki i spłaceniu jej na czas, w perspektywie czasu będziemy otrzymywać kolejne propozycje pożyczek, które coraz łatwiej będzie nam dane zaczerpnąć.

Warto jednak nie ulegać chwilowym zachciankom a pożyczać tylko w momencie najistotniejszej potrzeby. W pewnym momencie, może się okazać że pobieranie następnych kwot pieniężnych przychodzi o wiele łatwiej niż realne możliwości ich zwrócenia na czas. Praktycznie na wszystkich stronach, napotkamy się na wykresy, pokazujące nam jakie koszty poniesiemy pobierając daną kwotę w określonym przez nas czasie, są to jednak jedynie narzędzia informacyjne a to co nas będzie rzeczywiście obowiązywać zawsze będzie zawarte w umowie. Może się tak zdarzyć, że po zadeklarowaniu kwoty i czasu zwrotu, chcąc przejść na dalszy etap formularza, strona "przypadkiem" zmieni informacje w naszej umowie, podtykając nam pod nos inne kwoty, dlatego przed ostatecznym potwierdzeniem chęci wzięcia takiej pożyczki, należy dokładnie sprawdzić na co się zdecydowaliśmy.

Jeżeli zdecydujemy się już na skorzystanie z usług konkretnego pożyczkodawcy, warto upewnić się czy informacje, które podaje na swojej stronie nie mijają się z prawdą i czy dana firma rzeczywiście widnieje na listach takich jak CEIDG czy KRS ( Centralna Ewidencja Informacji o Działalności Gospodarczej czy Krajowy Rejestr Sądowy ). Decyzja o podjęciu współpracy z daną firmą należy do nas, dlatego też w naszej kwestii leży jak dokładnie sprawdzimy komu udostępnimy nasze dane. Ze strony uczciwego pożyczkodawcy rodzi się obowiązek powstały na mocy Ustawy o Ochronie Danych osobowych dokonania czynności wystarczających aby nasze dane były bezpieczne. Najważniejszym tutaj punktem powinno być zgłoszenie do GIODO ( Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych ). To otworzy nam możliwość kolejnego sprawdzenia, poprzez skorzystanie z wyszukiwarki e-GIODO czy ta powinność ze strony pożyczkodawcy została wypełniona.

Kolejną kwestią wartą poruszenia są często stosowane opłaty rejestracyjne przy zakładaniu profilu na stronie danej firmy pożyczkowej. Większość parabanków wymaga przelewu w wysokości 0,1 grosza bądź 1 złotego z naszego konta bankowego na adres podany w formularzu. Jest to całkowicie normalnym zabiegiem i często pozwala przyspieszyć cały proces możliwości udzielenia nam dodatkowej gotówki. Niestety można się jeszcze czasami natknąć na firmy wymagające od nas wyższych opłat rejestracyjnych i powinno to pobudzić naszą czujność. Najczęściej w takim przypadku trafiamy na nieuczciwe podmioty, próbujące wyłudzić w ten sposób dodatkowe pieniądze, niestety nierzadko im się to jeszcze udaje, gdyż i sama oferta przez nich przedstawiona potrafi skusić swoją "opłacalnością". Także podczas wypełniania danych do przelewu, wypada zwrócić uwagę, czy wymagany od nas tytuł przelewu nie budzi wątpliwości i jest związany z czynnością, której rzeczywiście chcemy dokonać. W pośpiechu może się okazać że pieniądze wpłaciliśmy nie na sprawy związane z pożyczką a na przykład jako spłata jakiegoś zobowiązania, którego wcale nie musieliśmy opłacać bądź wolontariacko na jakiś cel o którym nie do końca mieliśmy pojęcie. Może są to niekiedy pojedyncze przypadki, niemniej nikt nie chciałby aby to akurat na niego trafiły skutki tego rodzaju niedopatrzenia.

Tak jak wspominałem na początku, rynek pożyczek online obecnie powiększa się w wielkim tempie, przez co dla większości nie będzie stanowiło problemu skorzystanie z usług jednego z parabanków. Mimo iż jest to bardzo szybka i wygodna forma pozyskania dodatkowych środków pieniężnych, warto pamiętać iż prawdopodobnie cały ten proces odbędzie się bez możliwości spotkania się stron w świecie rzeczywistym, tym bardziej warto zachować czujność i podjąć odpowiednie środki bezpieczeństwa aby bez szkody móc skorzystać z zalet takiej formy uzyskania pożyczki.

Udostępnij

share on facebookshare on twittershare on google plusshare on pinterest